FMCG بازاريابي و فروش
هلدینگ حیات کیمیا

هلدینگ حیات کیمیا


Hayat Kimya Holding

گروه حیات شامل مجموعه شرکت‌های حیات کیمیا، کاستامونو انتگره  و شرکت مدیریت بنادر لیماش متعلق به خانواده کیعیلی، فعالیت خود را در سال 1937 میلادی ( 1326 هجری شمسی ) آغاز کرد.

این هلدینگ در ایران کار خود را با شرکت اورست مدرن Everest Modern آغاز کرد و شرکت اورست مدرن پارس Everest Modern Pars را راه اندازی نمود. این شرکت شامل فروشگاه های زنجیره ای از نوع تخفیفی مانند Walmart آمریکا می باشد. یکی از زیر مجموعه های اورست مدرن پارس، فروشگاه های زنجیره ای تخفیفی جانبو Canbo می باشد که بیش از صدها شعبه در سراسر ایران دارد. برندهای دیگر این مجموعه فرنا و آل این آل All in All می باشند. بعضا به بدلیل دامپینگ این نوع فروشگاه ها، کاسبان و سوپری های خورده فروش از کار بیکار می شوند.

یکی دیگر از زیر مجموعه های هلدینگ حیات کیمیا ترکیه Hayat Kimya، در ایران شرکت پارس حیات کیمیا Pars Hayat می باشد. این شرکت با داشتن کارخانه ی ساخت تیشو و پوشک در زنجان، ابهر، یکی از بزرگترین کارخانه های حوزه FMCG ایران را داراست. به تازگی و در سال 2018، خط تولید شوینده های پارس حیات Pars Hayat نیز آغاز به کار خواهند کرد. از برند های معروف این شرکت می توان دستمال های کاغذی و تیشو پاپیا Papia، تنو Teno(که در ترکیه این برند با فامیلیا Familia برابری می کند) پوشک ها مولفیکس Molfix، ببم Bebem و نوار بهداشتی Molped را نام برد.

دفتر مرکزی پارس حیات و اورست مدرن در تهران واقع شده اند. مدیران عامل، مالی، فروش و کارخانه ی این مجموعه ها همگی ترک هستند. تا سال 2018 مدیریت عامل پارس حیات آقای حسن تحسین اوغور Ugur Hasan Tahsin و مدیریت عامل اورست مدرن آقای طارق Tarik بوده اند.

در حال حاضر شرکت حیات کیمیا Hayat Kimia با همراهی کادر مدیریتی و کارکنان خود در دفتر مرکزی این شرکت در استانبول، محصولات خود را به 72 کشور مختلف در پنج قاره صادر می‌کند (کشور هایی مثل ایران، الجزایر، نیجریه، ...). همچنین این شرکت در تمامی کشورهای مورد فعالیت خود از تکنولوژی، مواد اولیه و ماشین‌آلات یکسانی در فرآیند تولید بهره می‌گیرد.

حیات کیمیا محصولات خود را در کارخانه‌ این شرکت در زمینی به مساحت 360 هزار متر مربع در باش اسکله-کجا الی (Basiskele-Kocaeli) تولید می‌کند. جهت تولید محصولاتی با کیفیت برتر و در سطح استاندارد، این شرکت مدرن‌ترین ماشین‌آلات و تکنولوژی را بکار گرفته است.

این شرکت با دامنه وسیع محصولات خود شامل محصولات پودرهای شوینده، نرم کننده، مایع‌های ظرفشوئی و تمیز کننده‌های سطح تحت نام‌های تجاری بینگو (Bingo)، تست (Test) و هاس (Has)، همواره با تفکر دستیابی به حداکثر سطح کیفیت ممکن با بیش از 500 محصول در داخل و همچنین در خارج از کشور ترکیه پاسخگوی کلیه نیازهای نظافتی مصرف‌کنندگان می‌باشد.

تولید محصولات پوشک بچه و محصولات بهداشتی بانوان تحت نام‌های تجاری مولفیکس (Molfix) ، مولپد (Molped) ، ببم (Bebem) و جولی (Joly) توسط ماشین‌آلاتی در سطح بین‌المللی و با سرعت و فن‌آوری بسیار بالا انجام می‌شود.

یکی از عمده دلایل موفقیت هلدینگ حیات استفاده از نرم افزار مدیریت جامع سازمان SAP یا سپ می باشد. مدیریت حیات در ترکیه (آقای یحیی و در حال حاضر پسر او آقای آونی) از کوچکترین تراکنش ها و فعالیت های واحد های مختلف خود در جهان آگاه هستند. آنها این آگاهی را به صورت آنلاین و از طریق نرم افزار جامع اس ای پی یا سپ به دست می آورند. به عنوان مثال اگر چک مشتری در ایران پاس نشود، از طریق همین سیستم بخش مالی هلدینگ حیات در ترکیه متوجه خواهند شد.

(0) نظر
برچسب ها :هلدینگ حیات کیمیا- تیشو- پوشک بچه - صنایع سلولزی
X